Українська

У В А Г А !!!

ВАЖЛИВА IНФОРМАЦIЯ ДЛЯ УЧНIВ З УКРАЇНИ

Шановні батьки!

Для того, щоб записати Вашу дитину до болгарської школи, Ваш син/Ваша дочка повинен/на мати документ із Міністерства внутрішніх справ про те, що йому/її дозволено постійне проживання в Болгарії або мати статус біженця.

Інші необхідні документи при зарахуванні до школи:
– атестат з річними оцінками з попереднього класу/попередніх класів;
– свідоцтво про народження дитини;
– копія паспорта батьків;
– медична довідка про обов’язкові щеплення дитини.

Легалізація документів про закінчені попередні класи з країни прибуття з предметів та оцінків болгарської системи освіти для класів з першого до закінченого шостого класу здійснюється у відповідній школі, в яку Ви бажаєте записати свою дитину, а з сьомої по одинадцятий клас – у Регіонального управління освіти, м. Бургас, вул. Вільяма Ґладстона, 150.

***

Безкоштовні освітні ресурси для українських дітей

Свободни образователни ресурси за украинските деца


       Середня школа „Єпископ Костянтин Преславського“ – Бургас розташована в 30-тисячний житловому комплексі «Славейков» в четвертому за величиною місті Болгарії. Вона була відкрита як основна школа в 1976 році, і спочатку називалася «Дімітар Полянов».        

        У 1987 році він був перетворений в середню школу, а з 1991 року носить назву «Костянтин Преславського».
       У 1983 році школа увійшла в нинішній будинок, побудоване з експериментального для свого часу проекту. З 2018-2019 навчального року рішенням Ради міністрів вона оголошена інноваційної школою.
        У 1991-1992 навчальному році прийом був відкритий після сьомого класу за профілями «Природничі науки» та «Науки про Землю», з 1999-2000 навчального року було відкрито новий профіль «Інформатика» з поглибленим вивченням англійської мови.
        У 2023-2024 навчальному році в Середній школі «Єпископ Костянтин Преславського» – Бургас навчається 950 учнів. На початковому етапі наші учні отримують знання з інтегрованим предметів, що охоплює англійську мову, природничі науки і мистецтво. З 5-го по 12-й класи в школі основний упор робиться на підготовку болгарської мови, літератури та математики, а також на вивчення іноземних мов – англійської, німецької, російської, італійської, iспанської, китайської та корейської. У старших класах наші учні навчаються в професійних класах – за спеціальностями «Екскурсівництво», «Електронна комерція», «Рекламна графіка», «Комп’ютерна анімація» i «Модний дизайн».

         Особливе місце в шкільному житті займають позакласні заняття. Вони пов’язані з громадянською освітою, мистецтвом, болгарськими традиціями, розвитком цифрових технологій і творчістю. В останні роки наші учні вибороли нагороди на національних олімпіадах з англійської та російської мов, біології та географії, змаганнях з болгарської мови та літератури і філософії, інформатики та інформаційних технологій, змаганнях з футболу, баскетболу, волейболу та плавання.
         Наша школа бере участь в національних та міжнародних проектах. У 2013 році ми реалізували проект реконструкції шкільного двору за програмою Міністерства навколишнього середовища та водних ресурсів «Я люблю природу – і беру участь». У 2015 і 2016 роках він був партнером середньої школи в Люлебургазі (Туреччина), в рамках транскордонного проекту «Фестиваль поколінь», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу. У 2016 році в будівлі школи було проведено ремонт, замінено теплоізоляція даху, повністю відремонтована шкільна зона харчування. З 2017 року рамках проекту програми «Красива Болгарія» побудована доступна середовище для людей з обмеженими можливостями – пандус, обладнаних туаллетах, підйомні майданчики між поверхами будівлі.
        З 1996 року в школі проводиться Національна філософська конференція для учнів «Людина. Мир», організована Регіональне управління освіти – Бургас. З 2015 року вона внесена до Національного календаря позашкільних заходів Міністерства освіти і науки.
          Середня школа „Єпископ Костянтин Преславського“ – Бургас має багату матеріальну базу, яка включає спеціалізовані класи з іноземних мов, природознавства, інформаційних технологій. У 2019 р. відкрився Центр інновацій та мистецтв, названий на честь вчителя різьблення по дереву в школі Іллі Шурелова. Школа має багату спортивну базу – два спортзали, фiтнес, хореографічний кабінет, басейн, два трав’яних футбольних поля. У школі – цілодобова охорона, система відеоспостереження і бездротовий інтернет.
       Школа бере участь у національних програмах для шкільних фруктів і шкільного молока Міністерства сільського господарства, які пропагуючи здорове харчування. Вони забезпечують наших найменших школярів свіжими фруктами і овочами, молоком та молочними продуктами.

Середня школа „Єпископ Костянтин Преславського“ – Бургас: «ВІР, ЩО МОЖЕШ»!